Dla siebie, dla świata (serial dokumentalny)
Dla siebie, dla świata (serial dokumentalny)

Dla siebie, dla świata (serial dokumentalny)

Reżyseria: Dominika Roman, Tomasz Bardorsch
Kierownictwo produkcji: Zuzanna Małycha, Maciej Wójcicki
Producent: Dorota Danielak
Producent wykonawczy: Krzysztof Jakubowski (ATM GRUPA S.A.)
Emisja: Canal+ Discovery
Gatunek: Program dokumentalny

Pasja, zaangażowanie, nieustępliwość, konsekwencja. To cechy tych, którzy potrafią rzucić wygodne życie w Polsce, by zrobić coś niezwykłego – dla siebie, dla świata…

W ramach ośmioodcinkowej serii dokumentalnej „Dla siebie, dla świata” poznamy inspirujące historie ludzi, którzy na krótko lub na dłużej zostawili swój kraj, pracę, czasami rodzinę, poświęcili swój czas, a nawet prywatny majątek, aby pomagać potrzebującym. Będziemy towarzyszyć im w ich pracy, poznamy społeczności, którym pomagają. Dowiemy się, jak mieszkają i żyją z dala od domu. Poznamy też ludzi, którzy wspierają ich dążenia tu w Polsce. Zapytamy jak rzeczywistość zweryfikowała ich wyobrażenia o danym kraju i problemie. Dowiemy się z jakimi przeszkodami i trudnościami spotkali się na miejscu. Zobaczymy uśmiech i łzy, zwątpienie i nadzieję. Wkroczymy w świat, w którym często drobny gest czy dobre słowo jest więcej warte, niż góry złota.

Pomoc potrzebującym to nie tylko praca, bądź pasja. To przede wszystkim misja. Nauczanie i dożywianie dzieci w Kenii, budowa szkół w Nepalu, kopanie studni w Tanzanii, opieka nad sierotami w Ugandzie, wsparcie dla najuboższych w Rumunii – każda inicjatywa się liczy.
Co poświęcili bohaterowie, by pomóc drugiemu człowiekowi? Dlaczego zdecydowali się to robić? Misja spełnia często dwa zadania: wspiera potrzebujących, ale pozwala też spełnić siebie, odnaleźć sens własnego życia, osiągnąć osobisty sukces.
Działalność charytatywna nie przynosi sławy ani bogactwa. Jedyną zapłatą za trud włożony w niesienie pomocy, to satysfakcja, która jest największą nagrodą dla wolontariuszy.

źródło: atmgrupa.pl