Mikroprzygoda (serial dokumentalny)
Mikroprzygoda (serial dokumentalny)

Mikroprzygoda (serial dokumentalny)

Reżyseria: Marcin Kolczyński, Tomasz Matuszczak
Producent wykonawczy: Martyna Korzelik (ATM Grupa S.A.)
Kierownik produkcji: Monika Gorczyńska
Producent: Discovery Networks
Emisja: Canal+ Discovery
Prowadzenie: Monika Witkowska, Paweł Kilen
Gatunek: Program rozrywkowy

„Mikroprzygoda” to propozycja dla tych, którzy mają dosyć miasta, dobija ich rutyna, brakuje im czasu na wypoczynek. Program udowadnia, że fascynujące miejsca i ekstremalne przygody czekają tuż za rogiem. Nie trzeba dużych pieniędzy i długiego urlopu. Wystarczy weekend, żeby oderwać się od rzeczywistości. Wspinaczka, nurkowanie, podziemne lochy, rajd po pustyni na quadach… Jeśli czujemy, że nasze życie stało się monotonne, cierpimy na chroniczny brak czasu, a doba zawsze liczy za mało godzin, to znak, że czas na „Mikroprzygodę”!
Uczestnikami programu są zwykli ludzie: asystentka zarządu, przedsiębiorca, fryzjerka… Uprawiają różne zawody, ale łączy ich jedno: są zapracowani, czują się znużeni i wypaleni. Potrzebują zmiany, oderwania się od codzienności i problemów. Pod okiem ekspertów i gospodarzy programu – Pawła Kilena, instruktora survivalu oraz Moniki Witkowskiej, przewodniczki po Polsce, wyruszają na dwudniową emocjonującą wyprawę pełną wyzwań i nowych odkryć.

Uczestnicy mają nie tylko przeżyć przygodę, ale także wyjść ze swojej strefy komfortu. Spróbować czegoś nowego, innego, trudnego. Przezwyciężyć swoje lęki i pokonać słabości. Będą więc strzelać z łuku, przeprawiać się przez rzekę, pokonywać most linowy, składać łódki, budować tratwy, nurkować, a nawet zdobywać pożywienie. Najważniejsze jednak jest budowanie przekonania, że, aby przeżyć przygodę, nie trzeba wyjeżdżać na dalekie, długie i kosztowne wyprawy. Wystarczy weekend i wcale nieodległe miejsca, żeby odpocząć od miasta, ludzi i problemów.

W każdym z 10 odcinków ekipa odwiedzi inny region Polski: od Bałtyku aż po Pieniny. Pokaże atrakcje, kulturę i ciekawych ludzi. Widzowie odkryją bogactwo i piękno lokalnej natury. Poznają takie regiony, jak: Jura Krakowsko-Częstochowska, Mazury, Dolny Śląsk, Kaszuby, Pieniny, Bieszczady czy Podlasie. Każdy odcinek to nowa podróż, która będzie pretekstem dla ukazania różnorodnych walorów turystycznych Polski.

źródło: atmgrupa.pl