Polacy z wyboru (serial dokumentalny)
Polacy z wyboru (serial dokumentalny)

Polacy z wyboru (serial dokumentalny)

Reżyseria: Sezon 1.: Rafał Skalski, Maciej Piotrowski, Katarzyna Trzaska Sezon 2.: Rafał Skalski, Dominika Roman, Katarzyna Krapacz
Kierownictwo produkcji: Sezon 1.: Monika Gorczyńska Sezon 2.: Barbara Dobiecka, Zofia Krajewska
Producent wykonawczy: Sezon 1.: Martyna Korzelik Sezon 2.: Dorota Danielak
Producent nadzorujący: Krzysztof Jakubowski (ATM GRUPA)
Producent: Discovery Networks
Emisja: Canal+ Discovery. Premierowe 2. serii odcinki od 16 września 2018 roku (niedziela, 12.30)
Prowadzenie: Paulina Młynarska
Gatunek: Program dokumentalny

Opis
Japonka, która uczy robić sushi w polskich górach, Nowozelandczyk, który założył lokalną, kaszubską gazetę czy muzyk, który dla Polski porzucił Broadway – to tylko niektórzy z inspirujących bohaterów oryginalnej serii „Polacy z wyboru”. Ich niezwykłe historie przedstawia widzom Paulina Młynarska.

W Polsce mieszka ponad dwieście trzydzieści tysięcy obcokrajowców. Powodów, dla których się tu znaleźli, jest wiele. Praca, miłość, pasja, a czasami czysty przypadek. Paulina Młynarska w nowej serii dokumentalnej „Polacy z wyboru” prowadzi szczere rozmowy z ludźmi, którzy postanowili swoje życie związać z Polską. Każdy z nich ma prawo stałego pobytu, wielu osiągnęło zawodowy sukces. Co ich bawi? Co zaskakuje? Co sprawiło, że zapragnęli zamieszkać właśnie w kraju nad Wisłą?

– Nasi bohaterowie pochodzą z całego świata. Niektórzy z nich musieli uciekać przed tragedią wojny, inni zapragnęli wielkiej życiowej zmiany, a niekiedy to miłość pchnęła ich nad Wisłę. Są wśród nich wybitni artyści, ludzie nauki i społecznicy, a wszystkich ich łączy wielka determinacja i miłość do Polski – mówi o swoich rozmówcach Paulina Młynarska.

Wśród prezentowanych w serii osób są, m.in.: znany muzyk Nick Sinckler, tancerz Stefano Terrazzino, Mamed Khalidov, mistrz mieszanych sztuk walki, komik Bilguun Ariunbaatar czy projektantka mody Natasha Pavluchenko. Twórcy serii zaprosili również osoby, które nie są znane z pierwszych stron gazet czy ekranów tv. Jest to m.in. Akikko Miwa, Japonka, która otworzyła pensjonat w Nowym Targu i zapoznaje swoich gości z japońską kulturą, a także Samir Zeair – transplantolog, ordynator szpitala i… restaurator.

W programie „Polacy z wyboru 2” poznamy historię m. in. wybitnego scenografa Borisa Kudlicki, wspaniałego okulisty Rezy Fakhariego, piosenkarza Iwana Komarenki, położnej Jacqueline Dangany, profesora Jeana Diatty, tancerza Jana Klimenta… Wszystkich tych, którzy w Polsce osiągnęli sukces: zawodowy i prywatny. Dzięki rozmowom z Pauliną Młynarską odsłonią przed widzami swoje głęboko skrywane tajemnice i zaproszą do świata kultury nieraz diametralnie innej niż ta, którą znamy. Jedno jednak jest pewne, czy to Czech, czy Pers, Kameruńczyk, Amerykanin, Włoch czy Wietnamczyk każde z nich jest wspaniałym Polakiem – z wyboru i z przekonania.

Program na zlecenie Discovery Networks wyprodukowała ATM GRUPA.

źródło: atmgrupa.pl